PRZYJACIELE

Marcin Dorociński

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, działacz społeczny.

Sześciokrotnie nominowany do Orłów. Laureat Paszportu Polityki za 2012 rok w kategorii „film”.

Urodził się w Milanówku pod Warszawą.

Ukończył Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. Od dzieciństwa lubił grać w piłkę nożną i reprezentował szkołę w zawodach sportowych w piłce nożnej i siatkówce, ale marzenia o karierze piłkarskiej pokrzyżowała mu kontuzja kolana. Chciał zostać strażakiem, aby pomagać ludziom. O szkole aktorskiej zaczął myśleć pod koniec nauki w technikum, gdzie brał udział w akademiach szkolnych. W podjęciu decyzji pomogła mu Izabella Kust, nauczycielka historii i Ewa Różbicka, która przygotowywała grupkę przyszłych aktorów oraz jego przyjaciel Gerard Położyński, dzięki któremu kilka tygodni przed egzaminami na studia wystąpił na festynie w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

W 1993 roku  został studentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na drugim roku studiów Krystyna Janda powierzyła mu główną rolę Dona Rodryga w telewizyjnej wersji Cyda Pierre’a Corneille’a w Teatrze Telewizji. Na trzecim roku studiów zadebiutował na kinowym ekranie niewielką rolą studenta w kontrowersyjnym filmie Andrzeja Żuławskiego Szamanka z Bogusławem Lindą, a w telewizji był studentem w serialu Jana Łomnickiego Dom.

W 1997 na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył wyróżnienie za rolę Kreona w spektaklu Sofoklesa Antygona i ukończył warszawską Akademię Teatralną.

Od lat wspiera różne akcje charytatywne i organizacje , także  Fundację Niesiemy Nadzieję.

Monika Witkowska

Podróżniczka (odwiedziła ponad 180 krajów, głównie samodzielnie), żeglarka (w rejsach morskich i oceanicznych przepłynęła ponad 30 tys. mil morskich), himalaistka (zdobyła Manaslu, Lhotse, Mount Everest i Koronę Ziemi), jeździ na nartach, nurkuje, zajmuje się sportami powietrznymi, pisze książki, przewodniki, artykuły, prowadzi prelekcje i wykłady motywacyjne. Niezwykłe przygody, niezwykłe osiągnięcia, niezwykła pasja życia. Kim jest Monika? „Jestem normalna. Mieszkam w bloku, pracuję, mam swoje kłopoty, a i kompleksy też :), no ale robię wszystko, aby swoje życie przeżyć ciekawie”….. i nie żałować tego czego nie zrobiła. Dlatego odwiązuje liny, opuszcza bezpieczną przystań, łapie w żagle pomyślne wiatry i podróżuje, śni, odkrywa świat.

superuserPRZYJACIELE