PODOPIECZNI

Adam

Lubi czytać książki od przygodowych przez fantasy po kryminały, interesuje go muzyka, film, gadżety technologiczne, wiedza, kultura i mitologie świata. Lubi bawić się grafiką, strony www, blogi i inne media, a w wolnym czasie pisze wiersze, opowiadania i powieść. Interesuję się żeglarstwem. Lubi morze, woda to jego żywioł i marzy by opłynąć cały świat. Od września 2011 pracownik fundacji. Adam opiekuje się naszymi aukcjami charytatywnymi na Allegro oraz pozyskuje na nie kolejne przedmioty. Zobacz co aktualnie można zakupić na aukcjach http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=41.

Agata

Urodzona w 1994 roku, choruje na mukowiscydozę. Interesuje się komputerami, lubi słuchać muzyki, pisać wiersze oraz spędzać czas z przyjaciółmi z fundacji. Miesięczny koszt jej leczenia to około 600zł.

Agnieszka

Urodzona w 1997 roku, do fundacji należy od 2006 roku, lubi podróżować i dlatego ceni sobie możliwość wyjazdów z fundacją, choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Aleksandra

Urodzona w 1984 roku, zachorowała w wieku 5 lat na nowotwór móżdżku. Przeszła operację usunięcia nowotworu w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i po trzech latach drugą w klinice w Göteborgu, gdzie usunięto guz całkowicie. Skutki uboczne operacji spowodowały, że Ola karmiona jest przez zgłębnik żołądkowy, oddycha rurką tracheotomijną a od 10 lat nocą jej oddychanie wspomaga respirator. Dzięki indywidualnemu tokowi nauczania ukończyła liceum ogólnokształcące, dużo czyta, ale ze względu na zaćmę ostatnio częściej słucha audiobooków. Jest ciekawa świata, lubi przyrodę, muzykę, poezję, ale prawdziwą pasją Oli są misje. Stan zdrowia uniemożliwił jej zostanie misjonarką więc realizuje się czytając pisma o tematyce misyjnej. Od dziesięciu lat jest pod opieką Fundacji Niesiemy Nadzieję, dzięki której poszerza się krąg jej przyjaciół, spełniają się marzenia tak jak podróż do sanktuarium w Licheniu. Fundacja wspiera też Olę materialnie umożliwiając zakup drogich leków okulistycznych i neurologicznych.

Aleks

Cierpi na mukowiscydozę, jego mama wychowuje go samotnie wraz z trójką rodzeństwa, dzięki pomocy naszej fundacji kilka lat temu przeprowadzili się z mieszkania, które miało 17m kwadratowych do znacznie większego lokum na poznańskim Dębcu. Chłopiec interesuje się piłką nożną i koszykówką.

Anastazja

Urodzona w 1993 roku, choruje na wadę serca. W wyniku zatrzymania krążenia w trakcie operacji ma uszkodzony centralny układ nerwowy (spastyka 4 kończynowa). Anastazja wymaga systematycznej fachowej opieki, miesięczny koszt rehabilitacji i leczenia to około 2000zł. Jest wesołą dziewczyną, interesuje się modą, muzyką, lubi książki i komedie romantyczne. W fundacji znalazła wielu znajomych, lubi imprezy i wyjazdy organizowane przez wolontariuszy.

Antonia

Urodzona w 2007 roku, w fundacji od 2009 roku. Jest wcześniakiem z 24. tygodnia ciąży, ma dziecięce porażenie mózgowe, retinopatię wcześniaczą (na lewym oczku nic nie widzi, na prawym słabo), dysplazję oskrzelowo-płucną, znaczne opóźnienie w rozwoju (obecnie ok. 2 lat). Antonia uwielbia wodę, zwierzęta, przede wszystkim konie i psy oraz kocha jeść. Roczny koszt leczenia i rehabilitacji, by poprawić jakość jej życia wynosi ok.50 tys.zł (w tym turnusy rehabilitacyjne, leki, dodatkowe zajęcia rehabilitacyjne i stymulujące rozwój).

Artur

Urodzony w 1983 roku, w fundacji od 2008 roku, choruję na zanik mięśni. Od 2009 roku prowadzę stronę internetową fundacji. Interesuję się komputerami w szerokim znaczeniu oraz nowinkami technicznymi. Lubię gry strategiczne, dobre filmy i programy popularnonaukowe.

Zobacz film o mojej pracy http://www.youtube.com/watch?v=sJWcCKaVV48

Bartek

Urodzony w 2003 roku, podejrzenie zaniku mięśni oraz obniżone napięcie mięśniowe. Jego o rok starszy brat zmarł na tą chorobę. W fundacji od 2010 roku. Lubi spędzać czas z kolegami. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji to około 1000 zł.

Damian

Urodzony w 1992 roku, w fundacji od samego początku czyli od roku 2006, choruje na mukowiscydozę, interesuje się muzyką, sportem, lubi spędzać czas z przyjaciółmi. Miesięczny koszt jego leczenia to około 1500zł.

Ewelina

Rocznik 1998 choruje na mukowiscydozę. W 2005 roku ze względu na zaniedbania rodziców wraz z bratem Dawidem, również chorym na mukowiscydozę, została umieszczenia w rodzinie zastępczej. Jej życie kręci się wokół inhalacji, które musi przechodzić kilka razy dziennie. Do naszej fundacji należy od samego początku jej istnienia. Lubi spotkania z przyjaciółmi i podróże, jej pasją jest fotografia. Miesięczny koszt jej leczenia to około 1500 zł.

Iwona

Urodzona w 1994 roku, choruje na rdzeniowy zanik mięśni, jest podopieczną fundacji od 2006 roku, lubi jeździć z wolontariuszami na wszelkiego rodzaju spotkania.

Kinga

Cierpi na zanik mięśni. Do fundacji trafiła jako jedna z pierwszych podopiecznych. Ma dwójkę starszego rodzeństwa Piotra i Jakuba, którzy cierpią na tą samą chorobę co ona. Interesuję się muzyką, filmami i książkami. Lubi sport, a przede wszystkim siatkówkę.

Kuba

Urodzony 2005,  jest inteligentnym i uśmiechniętym chłopcem. Niestety nad jego dzieciństwem ciąży widmo bardzo ciężkiej choroby na którą cierpi. Gdy miał 6 lat zdiagnozowano u niego zanik mięśni. Jeszcze drugą klasę ukończył w zwykłej szkole jako samodzielnie poruszający się chłopiec. Niestety jako że choroba zaczęła postępować i miał coraz większe problemy z chodzeniem musiał przenieść się do szkoły integracyjnej w Gnieźnie, gdzie mieszka.

Lidia

Urodzona w 2000 roku, choruje na mukowiscydozę. Interesuje się komputerami, ale też potrafi wyczarować z plasteliny całe zoo. Często wyjeżdża z naszą fundacją na wakacje. Ma siostrę Asię (rocznik 1992), która również walczy z mukowiscydozą oraz siostrę Wandę, która jako jedyna z rodzeństwa nie jest chora. Jej miesięczny koszt leczenia to około 800zł.

Magda i Monika 

Siostry cierpiące na mukowiscydozę, mieszkające we wsi koło Czerwonaka. Choroba nie pozwala, aby uczęszczały do szkoły, dlatego nauczyciele dojeżdżają do nich codziennie na lekcje. Dziewczynki są bardzo rezolutne i wszechstronnie uzdolnione. Obie ślicznie śpiewają, co mamy okazję podziwiać podczas organizowanych przez fundację spotkań karaoke. Magda interesuje się fotografią, przy pomocy statywu wykonuje sobie świetne portrety. Dwa z nich ukazały się w zeszłorocznej edycji kalendarza naszej fundacji. Zdjęcie powyżej zostało zrobione przez panią Annę Jabłońską, która zaprosiła dziewczynki na profesjonalną sesję wykonaną u siebie w studio.

Mateusz

Urodzony w 1990 roku, choruje na mukowiscydozę, bardzo ciężką chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm między innymi powodując włóknienie narządów takich jak płuca i trzustka. Interesuje się sportem, zwłaszcza piłką nożną, motoryzacją oraz komputerami, lubi słuchać muzyki i spotkania z przyjaciółmi. Miesięczny koszt jego leczenia i rehabilitacji to około 1500zł. Obecnie przeprowadzamy zbiórkę na koncentrator tlenu dla Mateusza, zachęcamy do jej wsparcia http://chcepomagac.org/65,by-moc-oddychac,cele.html

Michał i Magda

Do podopiecznych fundacji dołączyli niedawno. Cierpią na nieuleczalną chorobę genetyczną zespół Marfana. Interesują się żużlem. Michał gra w tenisa stołowego w klubie ,LKS Błękitni Nie chłód  oraz w piłkę nożną. Magdalena lubi słuchać muzyki i interesuje się prawem.

Ich brat Radek ur. 1993 zmarł na tą chorobę w sierpniu 2018 roku.

Marysia

Od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Urodziła się jako wcześniak w 7 miesiącu życia. Marysia uczęszcza do szkoły integracyjnej, do zerówki. Jest w grupie 20 dzieci, z których trójka to również dzieci niepełnosprawne. Do naszej fundacji trafiła niedawno, latem 2013 roku. Uwielbia komputery, tablety i konsole do gier. W świecie wirtualnym czuje się znacznie lepiej niż w rzeczywistym. Lubi też wszystkie zabawki sterowane pilotem.

Patryk

Urodzony w 2007 roku cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład kończyn dolnych, padaczkę i wodogłowie. Mieszka w Kostrzynie Wielkopolskim. Potrzebuje opieki drugiej osoby przez cały czas. Jego mama nieustannie walczy o jego zdrowie, co nie jest łatwe gdyż Patryk nie chodzi samodzielnie i komunikuje się głównie za pomocą płaczu i krzyku. Nasza fundacja opłaca rehabilitację Patryka i zbiera środki na jego turnusy rehabilitacyjne.

Piotr

Cierpi na zanik mięśni, studiuje administrację w Nowym Tomyślu. Do fundacji trafił jako jeden z jej pierwszych podopiecznych, na samym początku jej istnienia. Lubi książki, ciekawe artykuły, muzykę, filmy i przede wszystkim – piłkę nożną. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa Kingę i Jakuba, którzy cierpią na tą samą chorobę co on. Jego mama pracuje, a tata poświęcił się opiece nad dziećmi w domu, gdyż dwójka z nich potrzebuje jego całodniowej opieki.

Rafał

Urodził się z licznymi wrodzonymi wadami nóg, bioder i bez rąk. Lekarze oceniali, że nie powinien zrobić nawet jednego samodzielnego kroku. Pierwszą poważną operację przeszedł, gdy miał 7 miesięcy. Chłopiec wszystko robi nogami: pisze, rysuje, obsługuje komputer i pilota, pomaga sobie nimi przy jedzeniu, sprząta. To jeden z nielicznych podopiecznych naszej fundacji spoza Wielkopolski, mieszka we wsi Liski niedaleko granicy z Ukrainą. Nasza pomoc polega na zakupie bonów towarowych, dzięki którym Rafałowi z mamą łatwiej związać koniec z końcem.

Sebastian

Urodzony w 1996 roku, w fundacji od 2006 roku, choruje na mukowiscydozę. Jego zainteresowania związane są z komputerami i sportem. Lubi spędzać wolny czas w gronie przyjaciół. Miesięczny koszt jego leczenia wynosi 1500zł. Leki na mukowiscydozę w większości nie są w Polsce refundowane.

superuserPODOPIECZNI